City Market Shopping 3/17-3/23

Don’t forget that City Market Doubles Coupons up to $1.00 and also remember to load your value card with E-Coupons before you head out!

Sctoch-Brite Sponges $.50
Use $.75/2 from 3/7 SS
Final Cost: 2 for FREE

Snickers Bar $.50
Use 50/2 Snickers from 2/21 RP
Final Cost: 2 for FREE

Reach Floss $1
Use $1/1 from 1/3 RP
Final Cost : FREE

Reese’s Peanut Butter Cups $1
Use $.55/1 from 3/14 SS
Final Cost: FREE

Soft Soap 7.5-8.5oz $1
Use $.50/1 from March All You Magazine
Final Cost: FREE

Scotch Mini Lint Roller $1
Use $1/1 from 1/24 SS
Final Cost: FREE

Bumble Bee Chunk White or Light Tuna $.49
Use $.55/1 from 2/21 SS
Final Cost: FREE
** You can also use $1/5 Printable HERE to make them $.29 each

Mission Tortillas $1.25
Use $1/1 from 3/7 SS
Final Cost: $.25

Dial Liquid Hand Soap $1
Use $.35/1 from RP 3/7
Final Cost: $.30

Yoplait GoGurt $2
Use $.40/1 Printable HERE (Print twice)
AND $.80/2 Shortcuts E-Coupon
OR $.80/2 Cellfire E-Coupon
Final Cost: $.40 each wyb 2

Dole Salads $3.59 B1G1
Use $.75/1 Shortcuts E-Coupon
AND (2) $1/1 from Optimum Wellness book found in produce department
Final Cost: $.42 each

Ken’s Salad Dressing $1.49
Use $1/1 from 3/7 SS
Final Cost: $.49
Boulder Canyon Cut Chips $1.50
Use $1/1 Printable HERE
Final Cost: $.50

Planters Peanuts 16oz $1.99
Use $1.50/1 Facebook Coupon HERE
FinalCost: $0.50

Irish Spring Bar Soap 3ct $1
Use $.50/2 from 3/14 SS
Final Cost: $.50 each

Secret Deodorant $1.88
Use $.50 from 3/7 PG
Final Cost: $.88

Birds Eye Steamfresh Vegetables $1.68
Use $.35/1 from 2/28 SS
Final Cost: $.98 (cheaper at Safeway this week)

Nabisco Snack Crackers $1.99
Use $1/1 from 1/24 SS
Final Cost: $.99

International Delight 32 oz $1.99
Use $.55 Printable HERE
Final Cost: $.99

Lysol Cleaning Products $1.99
Use $.50/1 from 3/14 SS
Final Cost: $.99

Garden of Eatin Tortilla Chips $2
Use $1/1 printable HERE
Final Cost: $1

Hershey’s Pieces $2
Use $1 from 1/31 SS
Final Cost: $1

Scotch Brite Dishwand $1.50
Use $.75/2 from 3/7 SS
Final Cost: $1 each

Aquafresh Toothpaste or Toothbrushes $2
Use $1/1 from 1/3 RP
Final Cost: $1

Sensodyne Pro Enamel Toothpaste for Children $2
Use $1/1 from 1/3 RP
Final Cost: $1

Tyson Chicken 10-13.25oz $2.18
Use $1 from 1/10 SS
Final Cost: $1.18

Classico Pasta Sauce $1.49
Use $1/2 printable HERE
AND $1.50 off 1 lb ground beef wyb 2 Classico from SS 3/14
Final Cost: 2 sauces and 1lb ground beef: $2.17

Speak Your Mind

*